Pierwsza motorówka do podglądania podwodnego życia

Łodź motorowa Penguin 2.0 to pierwsze na świecie urządzenie umożliwiające oglądanie raf koralowych i mieszkańców oceanu z takiej perspektywy. Zobaczcie, na czym polega jej wyjątkowość.

Łódź Penguin 2.0 to dzieło koreańskiej firmy Gocean, która rozwija technologie związane z nurkowaniem i odkrywaniem dna oraz zawartości oceanów. Marka przedstawiła swoje najnowsze dziecko na branżowych targach i szybko znaleźli się zainteresowani nim inwestorzy. Obecnie Penguin 2.0 pływa już wokół wysp na MalediwachSeszelach i po rzece w mieście Chengdu w Chinach. Twórcy przedstawiają Penguin 2.0 jako połączenie motorówki i łodzi podwodnej, która dostosowana jest do potrzeb niewielkich grup. Łódka może pomieścić do 12 osób na pokładzie. Na górze mieści się stolik i wygodne kanapy, a na dole przeszklona przestrzeń mieszcząca cztery osoby, z poziomu której oglądać można rafy koralowe i ryby.

Penguin 2.0 ma być też odpowiedzią na potrzeby osób, które marzą o obejrzeniu skarbów oceanu, ale nie potrafią pływać lub boją się nurkować. Co ważne, łodzią można sterować samodzielnie, a urządzenie bez problemu zawraca i skręca, więc daje możliwość śledzenia interesujących nas grup ryb albo opłynięcia konkretnej rafy koralowej. Choć łódź działa jak motorówka, nie zanieczyszcza środowiska i nie wyrządza szkody florze i faunie oceanu. Jej szyby wykonane są natomiast z materiału stosowanego do budowania akwariów, dzięki czemu są wytrzymałe i gwarantują doskonałą widoczność w wodzie.

 

GLAMOUR.PL/2018.03.01

Autor : Martyna Wyrzykowska

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *